Çarşamba , 14 Eylül 2016
Son Dakika
Anasayfa » Kültür-Sanat » İstanbul’da Müzik festivali
İstanbul’da Müzik festivali

İstanbul’da Müzik festivali

42. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, piyanist Eric Le Sage, keman sanatçısı Daishin Kashimoto, viyola sanatçısı Lise Berthaud ve viyolonsel sanatçısı François Salque, 6 Haziran’da Brahms’ın eserleriyle yarın Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Kültür Merkezi’nde konser verecek.

Fransız piyano ekolünün ünlü temsilcisi Eric Le Sage, bir araya getirdiği “rüya takım” ile oda müziğinin sıcaklığı ve samimiyetinde bu defa Brahms’ın dünyasını keşfe çıkacak.

“Festival Genç Solistini Sunar” etkinliği 7 Haziran’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Şef Hakan Şensoy’un yönetimindeki Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’na piyanist Kaan Baysal eşlik edecek.

Barok müziğe getirdikleri yeni yaklaşımla tanınan London Octave, 42. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 9 Haziran’da Süreyya Operası’nda sahne alacak. Konserde, London Octave, Vivaldi’nin doğaya gönderme yapan virtüözik konçertolarını şairane bir biçimde yorumlayan flüt sanatçısı Halit Turgay ile bir araya gelecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Testa Rossa Diyarbakır