Cuma , 26 Ağustos 2016
Son Dakika
Anasayfa » Etiket Arşivi: türkiye

Etiket Arşivi: türkiye

Kobane Eylemlerinde Ölü Sayısı 40

kobani-eylemleri

IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto eylemlerinde 40 kişi hayatını kaybetti. Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Rojava’nın Kobani Kantonu’na saldırılarını protesto eylemlerinde 5 gün içinde 40 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır ve Van’da Kobani’ye destek eylemleri sırasında yaşanan olaylarda yaralanan Mesut Menekşe (42) ve Yunus Aktaş hayatını kaybetti. Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Menekşe (42), taburcu edildikten sonra evinde ... Devamını Oku »

“Cehennem Oyunu” Tarık Demirkan

bayrak-indirme

Şimdi her şeyi bir yana bırakarak düşünün. Duygularınızı yatıştırın, sadece mantık yürütün. Bir ülkede, yıllarca savaşın sürdüğü topraklarda, sıradan bir sivil, askeri bir garnizona girebilir mi? Herkesin gözleri önünde bayrak direğine tırmanabilir mi? Bu ülkede hemen herkesin dokunulmazlığı üzerine mutabakata vardığı bayrağı oradan indirebilir mi? Haydi birileri buna cüret etti diyelim, ki elbette vardır bunu yapmak isteyenler, ama buna izin ... Devamını Oku »

Cuma İçten “Kürdistan fikrini redediyorum”

cuma-icten

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, “çözüm süreci” ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İçten, çözüm sürecinde birilerinin çözümsüzlük üzerinden rant elde etmeye çalıştığını belirterek, “Çözüm sürecini istemeyenler provokasyon yaptılar ama tüm bunlara rağmen ilk defa devlet eski devlet anlayışını bir kenara koydu sebat gösterdi, devlet tahammül ediyor. Aslında hükümet de tahammül ediyor. Çünkü amacımız şuydu: vatandaş doğusuyla batısıyla artık ... Devamını Oku »

Erdoğan bakın o karara niye kızmış

tayyip-erdogan

Başbakan Erdoğan, TİM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin ihracat rakamlarındaki artışlara dikkat çekerek şu anki faizden memnun olmadığını vurguladı. İşte Erdoğan’ın Merkez Bankası hedef alan konuşmalarının satırbaşları… Şu anki faiz benim kabul ettiğim değil. Ama piyasa faizi Merkez Bankası’nın da önünde. Avrupa Merkez Bankası’nın aldığı kararla piyasa canlandı. İstihdamın daha da düşmesini istiyorsak yatırıma ihtiyaç var. Bize küresel sermaye öz ... Devamını Oku »

Cumhurbaşkanı Erdoğan, peki ya Başbakan?

mehmet-ali-sahin-ak-parti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi gönlündeki isimleri açıkladı. Şahin, “Gönlümden geçen düşüncedir bu. Çankaya’da Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık’ta Abdullah Gül” dedi. Şahin, Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanlığınca bir düğün salonunda düzenlenen “İstişare ve Danışma Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, 1 Haziran’da 14 yerleşim yerinde yapılan ara seçimde, buralarda yüzde 43 olan oy oranlarını yüzde 47’ye çıkardıklarını ... Devamını Oku »

Testa Rossa Diyarbakır