Cuma , 26 Ağustos 2016
Son Dakika
Anasayfa » Etiket Arşivi: protesto

Etiket Arşivi: protesto

Diyarbakır’da Yol Açma Operasyonu

diyarbakir-yol-acma-operasyonu

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Fiskaya Semti’nde, 5 gündür kapalı olan Dicle Üniversitesi hastanesine giden yol, zırhlı araçlar ve iş makineleriyle gelen 400 polis tarafından trafiğe açıldı. IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etmek amacıyla Diyarbakır’da başlatılan eylemler kentin birçok noktasında dün gece de devam etti. Birçok noktada göstericiler, yollara barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Bayramın 3’üncü günü sabahından itibaren yine barikatlar kurularak ... Devamını Oku »

Kobane Eylemlerinde Ölü Sayısı 40

kobani-eylemleri

IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto eylemlerinde 40 kişi hayatını kaybetti. Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Rojava’nın Kobani Kantonu’na saldırılarını protesto eylemlerinde 5 gün içinde 40 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır ve Van’da Kobani’ye destek eylemleri sırasında yaşanan olaylarda yaralanan Mesut Menekşe (42) ve Yunus Aktaş hayatını kaybetti. Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Menekşe (42), taburcu edildikten sonra evinde ... Devamını Oku »

Karakol yapımı durmalı!

karakol-yapimi-protesto

Çözüm sürecine destek olmak ve bölgedeki iş olanaklarını incelemek üzere bölgede bulunan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral ve meclis üyelerini, DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, DTSO Başkan Yardımcıları Metin Aslan ve Mesut Altın ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı. “Karakol inşaatları durdurulmalıdır” Salihli Ticaret ve Sanayi ... Devamını Oku »

Diyarbakır Lice’de büyük gerginlik!

diyarbakir-lice-olay

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde karakol inşa edildiğini öne süren bir grup izinsiz gösteri yaptı. Çıkan olaylarda yaralanan göstericilerden ikisi hayatını kaybetti. Öte yandan PKK Tunceli’nin Ovacık İlçesinde Kuşluca Jandarma Karakolu’na uzun namlulu silahlarla saldırdı. Askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, ilçede karakol inşa edildiğini ileri sürerek izinsiz gösteri yapan grubun, el yapımı ses bombası, ... Devamını Oku »

Testa Rossa Diyarbakır