Çarşamba , 14 Eylül 2016
Son Dakika
Anasayfa » Etiket Arşivi: lice

Etiket Arşivi: lice

GAP Gazeteciler Birliğinden Kınama!

gap-gazeteciler-birligi

Bölgesel GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Diyarbakır Lice’de askeri birlikte gönderden bayrak indirilmesine sert tepki göstererek, “Bayrağa el uzatanların ellerini kırmasını da biliriz” dedi. GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Türk bayrağının indirilmesini şiddetle kınadığını belirterek, bölgede huzur ve istikrar istemeyen bazı karanlık odakların kirli ellerini çekmesi gerektiğini aksi halde o elleri kıracaklarını ifade ... Devamını Oku »

“Cehennem Oyunu” Tarık Demirkan

bayrak-indirme

Şimdi her şeyi bir yana bırakarak düşünün. Duygularınızı yatıştırın, sadece mantık yürütün. Bir ülkede, yıllarca savaşın sürdüğü topraklarda, sıradan bir sivil, askeri bir garnizona girebilir mi? Herkesin gözleri önünde bayrak direğine tırmanabilir mi? Bu ülkede hemen herkesin dokunulmazlığı üzerine mutabakata vardığı bayrağı oradan indirebilir mi? Haydi birileri buna cüret etti diyelim, ki elbette vardır bunu yapmak isteyenler, ama buna izin ... Devamını Oku »

Savcılıktan Bayrak Soruşturması!

diyarbakir-bayrak

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesiyle ilgili soruşturma başlattı. Lice ilçesinde önceki gün meydana gelen izinsiz gösterilerde hayatını kaybeden Ramazan Baran’ın cenazesinin mezarlığa götürülüşü sırasında yüzü kapalı bir göstericinin 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağını indirmesine ilişkin Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, bayrağı indiren göstericinin kimliğinin tespit ... Devamını Oku »

Diyarbakırspor’dan Başsağlığı Mesajı

diyarbakirspor_logo

Spor Toto 3.Lig’de mücadele eden Diyarbakırspor, Lice’de meydana gelen olaylarda yaşamını yitiren vatandaşlar için başsağlığı mesajı yayınladı. Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi. “Barışa, sevgiye ve kardeşliğe ekmek su kadar ihtiyaç duyan bu coğrafyada yaşanan her ölüm bu bölgenin parçası olarak yüreğimizi parçalıyor. Yüzyıllardır acılarla boğuşan bu kadim toprakların artık ölümlere değil barışa ihtiyacı var. Huzur ve barış umutlarının ... Devamını Oku »

Lice’de askeri araca mayınlı tuzak

askeri-arac

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında mayın patladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, araçta maddi hasar meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır – Bingöl karayolunda bulunan Lice ilçesine bağlı Seren köyü bölgesinde seyir halinde olan askeri araca mayınlı tuzak düzenlendi. Kobra diye tabir edilen zırhlı aracın geçişi esnasında mayın patladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, araçta maddi ... Devamını Oku »

Diyarbakır Lice’de büyük gerginlik!

diyarbakir-lice-olay

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde karakol inşa edildiğini öne süren bir grup izinsiz gösteri yaptı. Çıkan olaylarda yaralanan göstericilerden ikisi hayatını kaybetti. Öte yandan PKK Tunceli’nin Ovacık İlçesinde Kuşluca Jandarma Karakolu’na uzun namlulu silahlarla saldırdı. Askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, ilçede karakol inşa edildiğini ileri sürerek izinsiz gösteri yapan grubun, el yapımı ses bombası, ... Devamını Oku »

Testa Rossa Diyarbakır