Çarşamba , 14 Eylül 2016
Son Dakika
Anasayfa » Etiket Arşivi: kobani

Etiket Arşivi: kobani

Diyarbakır’da Yol Açma Operasyonu

diyarbakir-yol-acma-operasyonu

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Fiskaya Semti’nde, 5 gündür kapalı olan Dicle Üniversitesi hastanesine giden yol, zırhlı araçlar ve iş makineleriyle gelen 400 polis tarafından trafiğe açıldı. IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etmek amacıyla Diyarbakır’da başlatılan eylemler kentin birçok noktasında dün gece de devam etti. Birçok noktada göstericiler, yollara barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Bayramın 3’üncü günü sabahından itibaren yine barikatlar kurularak ... Devamını Oku »

Yazarlardan Rojava’ya Destek!

rojava

Otuz yazar Rojava ve Şengal’de yaşanan savaşa dikkat çekmek için bir öykü deneme kitabı yazmak ve sınırda düzenlenecek basın açıklaması ve panellerle toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla bir bildiri kaleme aldılar. 30 yazar Rojava ve Şengal’de yaşanan savaşa dikkat çekmek “Susmak, akan kana ortak olmaktır” başlıklı bir bildiri yayımladı. Aralarında Arzu Demir, Müge İplikçi, Aydın Çubukçu, Ece Temelkuran, Fırat Cewerî, Gönül ... Devamını Oku »

Kobane Eylemlerinde Ölü Sayısı 40

kobani-eylemleri

IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto eylemlerinde 40 kişi hayatını kaybetti. Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Rojava’nın Kobani Kantonu’na saldırılarını protesto eylemlerinde 5 gün içinde 40 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır ve Van’da Kobani’ye destek eylemleri sırasında yaşanan olaylarda yaralanan Mesut Menekşe (42) ve Yunus Aktaş hayatını kaybetti. Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Menekşe (42), taburcu edildikten sonra evinde ... Devamını Oku »

Testa Rossa Diyarbakır