Çarşamba , 14 Eylül 2016
Son Dakika
Anasayfa » Etiket Arşivi: kobane

Etiket Arşivi: kobane

Diyarbakır’da Yol Açma Operasyonu

diyarbakir-yol-acma-operasyonu

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Fiskaya Semti’nde, 5 gündür kapalı olan Dicle Üniversitesi hastanesine giden yol, zırhlı araçlar ve iş makineleriyle gelen 400 polis tarafından trafiğe açıldı. IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etmek amacıyla Diyarbakır’da başlatılan eylemler kentin birçok noktasında dün gece de devam etti. Birçok noktada göstericiler, yollara barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Bayramın 3’üncü günü sabahından itibaren yine barikatlar kurularak ... Devamını Oku »

Yazarlardan Rojava’ya Destek!

rojava

Otuz yazar Rojava ve Şengal’de yaşanan savaşa dikkat çekmek için bir öykü deneme kitabı yazmak ve sınırda düzenlenecek basın açıklaması ve panellerle toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla bir bildiri kaleme aldılar. 30 yazar Rojava ve Şengal’de yaşanan savaşa dikkat çekmek “Susmak, akan kana ortak olmaktır” başlıklı bir bildiri yayımladı. Aralarında Arzu Demir, Müge İplikçi, Aydın Çubukçu, Ece Temelkuran, Fırat Cewerî, Gönül ... Devamını Oku »

Diyarbakır’da Asker Şehirden Çekildi

diyarbakir-asker

Diyarbakır’da 7 Ekim’de başlayan Kobani protestoları nedeniyle, olası bir duruma karşı kentin çeşitli noktalarında konuşlandırılan askerler, birliklerine çekildi. Dün herhangi bir olayın yaşanmadığı kent, askerin de çekilmesiyle tamamen normale döndü. ÖLÜ SAYISI 13’E ÇIKTI Diyarbakır’da 3 gün süren toplumsal olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e çıktı. Olaylarda yaralanarak hastanede tedavi altına alınan Cumali Güneş ile Murat Dağ isimli vatandaşların ardından Mesut ... Devamını Oku »

Testa Rossa Diyarbakır