Çarşamba , 14 Eylül 2016
Son Dakika
Anasayfa » Etiket Arşivi: diyarbakır

Etiket Arşivi: diyarbakır

Bağlar Belediyespor Çalışmalara Devam Ediyor

ozgur-buyuk

Erkek Basketbol takımı olarak yılın 12 ayı hiç ara vermeden çalışmalarına devam eden Diyarbakır Baglar Belediye Spor Erkek takımı, İl içi alt yapı müsabakaları için ilimizde yaşanan olaylardan dolayı ara verdiği çalışmalarına devam ediyor. Erkek takım Antrenörü Özgür BÜYÜK yaptığı açıklama da “Maalesef ilimizde yaşanan ve hepimizi üzen olaylardan dolayı ara verdiğimiz çalışmalarımıza Cumartesi günü kendi salonumuzda yaptığımız antremanlar ile ... Devamını Oku »

Diyarbakır’da Yol Açma Operasyonu

diyarbakir-yol-acma-operasyonu

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Fiskaya Semti’nde, 5 gündür kapalı olan Dicle Üniversitesi hastanesine giden yol, zırhlı araçlar ve iş makineleriyle gelen 400 polis tarafından trafiğe açıldı. IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etmek amacıyla Diyarbakır’da başlatılan eylemler kentin birçok noktasında dün gece de devam etti. Birçok noktada göstericiler, yollara barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Bayramın 3’üncü günü sabahından itibaren yine barikatlar kurularak ... Devamını Oku »

Kobane Eylemlerinde Ölü Sayısı 40

kobani-eylemleri

IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto eylemlerinde 40 kişi hayatını kaybetti. Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Rojava’nın Kobani Kantonu’na saldırılarını protesto eylemlerinde 5 gün içinde 40 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır ve Van’da Kobani’ye destek eylemleri sırasında yaşanan olaylarda yaralanan Mesut Menekşe (42) ve Yunus Aktaş hayatını kaybetti. Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Menekşe (42), taburcu edildikten sonra evinde ... Devamını Oku »

Diyarbakır’da Asker Şehirden Çekildi

diyarbakir-asker

Diyarbakır’da 7 Ekim’de başlayan Kobani protestoları nedeniyle, olası bir duruma karşı kentin çeşitli noktalarında konuşlandırılan askerler, birliklerine çekildi. Dün herhangi bir olayın yaşanmadığı kent, askerin de çekilmesiyle tamamen normale döndü. ÖLÜ SAYISI 13’E ÇIKTI Diyarbakır’da 3 gün süren toplumsal olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e çıktı. Olaylarda yaralanarak hastanede tedavi altına alınan Cumali Güneş ile Murat Dağ isimli vatandaşların ardından Mesut ... Devamını Oku »

Yol kapama eylemine müdahale

yol-kapama-ydg-h

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri, 24 Mayıs günü Diyarbakır – Bingöl karayolunda bir çok noktada yol kapama eylemi başlattı. Bölgede karakol, baraj yapımı ve askeri operasyonları gerekçe göstererek yapılan yol kapatma eylemi olaylarında 2 kişi ölmüş, 11’i silahlı saldırı olmak üzere 30 asker ve çok sayıda gösterici yaralanmıştı. Güvenlik güçleri, YDG-H üyelerinin Diyarbakır – Bingöl karayolunda yol kapama eylemini ... Devamını Oku »

Özyazanlar’a yine teklifler var

turhan-ozyazanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un başarılı teknik direktörü Turhan Özyazanlar’a İstanbul takımlarından teklifler olduğu öğrenildi. Özyazanlar’ın gelen tekliflere şimdilik yanıt vermediği ve dün çoğunluk sağlanamadığı için gelecek haftaya ertelenen kongrenin sonucunu beklediği belirtiliyor. Son 3 sezonda Büyükşehir Belediyespor’u çalıştıran Turhan Özyazanlar, geçen sezonun başında da teklifler almasına rağmen Diyarbakır ekibinde kalmayı tercih etmişti. Devamını Oku »

GAP Gazeteciler Birliğinden Kınama!

gap-gazeteciler-birligi

Bölgesel GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Diyarbakır Lice’de askeri birlikte gönderden bayrak indirilmesine sert tepki göstererek, “Bayrağa el uzatanların ellerini kırmasını da biliriz” dedi. GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Türk bayrağının indirilmesini şiddetle kınadığını belirterek, bölgede huzur ve istikrar istemeyen bazı karanlık odakların kirli ellerini çekmesi gerektiğini aksi halde o elleri kıracaklarını ifade ... Devamını Oku »

“Cehennem Oyunu” Tarık Demirkan

bayrak-indirme

Şimdi her şeyi bir yana bırakarak düşünün. Duygularınızı yatıştırın, sadece mantık yürütün. Bir ülkede, yıllarca savaşın sürdüğü topraklarda, sıradan bir sivil, askeri bir garnizona girebilir mi? Herkesin gözleri önünde bayrak direğine tırmanabilir mi? Bu ülkede hemen herkesin dokunulmazlığı üzerine mutabakata vardığı bayrağı oradan indirebilir mi? Haydi birileri buna cüret etti diyelim, ki elbette vardır bunu yapmak isteyenler, ama buna izin ... Devamını Oku »

Diyarbakır’da üretilen petrolden pay istiyoruz

gulten-kisanak

Diyarbakır’ın ilk kadın Belediye Başkanı seçilen BDP’li Gültan Kışanak, demokratik özerklikle ilgili adım atmaya başladıklarını söyledi. Kışanak petrol başta olmak üzere, bölgede üretilen enerjiden yerel yönetimlere pay verilmesi gerektiği görüşünde. Al Jazeera Türkçe Diyarbakır muhabiri Mahmut Bozarslan’a konuşan Gülten Kışanak, “Diyarbakır’da kaç petrol kuyusu var, ne kadar üretim yapılıyor, nereye gidiyor, geçmişte ağır çevre faturası vardı, onun durumunu araştırıyoruz. İçme ... Devamını Oku »

Savcılıktan Bayrak Soruşturması!

diyarbakir-bayrak

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesiyle ilgili soruşturma başlattı. Lice ilçesinde önceki gün meydana gelen izinsiz gösterilerde hayatını kaybeden Ramazan Baran’ın cenazesinin mezarlığa götürülüşü sırasında yüzü kapalı bir göstericinin 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığında bulunan direkteki Türk Bayrağını indirmesine ilişkin Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, bayrağı indiren göstericinin kimliğinin tespit ... Devamını Oku »

Testa Rossa Diyarbakır